Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună seara..Va rog sa-mi dați un răspuns la aceast ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună seara..Va rog sa-mi dați un răspuns la aceast caz: mama ...

Bună seara..Va rog sa-mi dați un răspuns la aceast caz...mama este încadrată cu grad de handicap grav are probleme grave Alzaimer, dementa ,fără insotitor, depinde in totalitate de mine ..am făcut contesteatie la judecatorie dar cazul a fost respins ..sunt alte cai de atac ...?!apel s-au dacă m-ai am vreo șansă în acest caz?!vs rog sa-mi dați un răspuns.,mulțumesc anticipat
Bună seara ! In actele depuse la dosar scrie clar ca mama are nevoie de insotitor atât de la psiholog cât și de la psihiatrie..eu nu am înțeles cum au putut da un răspuns negativ atâta timp cât nu sa făcut măcar o expertiza ..oricum nu trebuie sa uit ca traim în tara lui Vodă Papura ..va mulțumesc pt.raspunsul prompt de fiecare data ...seara binecuvântată va doresc!
Dacă așa stau lucrurile, depuneți apel la curtea de apel, și cereți dumneavoastră instanței să dispună o expertiză la IML.
Comisia IML să vină la domiciliu să-i facă expertiza și să constate necesitatea acordării dreptului de însoțitor. În cererea de apel să cereți expertiză IML.

Mai greșesc și judecătorii din păcate. Trebuia prima instanță să dispună expertiză medicală pentru persoana dizabilă.
Dapix, utilizator
Mulțumesc mult