avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contractele de prestări servicii se declara la anaf?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contractele de prestări servicii se declara la anaf?

daca eu ca pfa lucrez cu o persoana juridică si fac contract de prestării servicii , acesta trebuie înregistrat la anaf? sau il pastrez acasa si il pregătesc in cazul unui control de la anaf?
Ultima modificare: Sâmbătă, 25 Martie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 22:37, 25 Martie 2023
Contractele le păstrați acasa și le prezentați în caz de control.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa platitor de tva - poate fi reprezentat de cineva in fata unui control ? jamescicio jamescicio PFA poate imputernici pe un avocat sau contabil sa il reprezinte in cazul unui control de garda sau oricare organ fiscal ? Pun aceasta intrebare pentru ca am ... (vezi toată discuția)
Meditatii limbi straine mariadyana mariadyana Buna ziua, Am urmatoarea problema: sunt traducator autorizat MJ pentru limba franceza, inregistrata la ANAF cu CIF. Acum cateva zile, am primit o oferta de ... (vezi toată discuția)
Bon fiscal / contract andreimaria andreimaria Buna ziua, Sunt P.F.A., activitate : 7420 - activitati fotografice. Pentru serviciile mele oferite persoanelor fizice, eliberez bon fiscal. Intrebare: ... (vezi toată discuția)