avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 758 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua , Dacă trăiesc în concubinaj exista ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua , Dacă trăiesc în concubinaj exista posibilitatea ...

Buna ziua ,
Dacă trăiesc în concubinaj exista posibilitatea ca partenerul sa ma ia coasigurat pe asigurarea lui de sănătate? Sau trebuie sa fim căsătoriți legitim ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:43, 26 Martie 2023
Nu exista acea posibilitate.. trebuie sa fiti casatoriri legal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Coasigurare huuj08 huuj08 Buna ziua ! Traiesc de mai multi ani, in concubinaj cu o doamna ,pe care o consider ca si sotia mea,dar nu pot sa depun acte de casatorie,din cauza programului ... (vezi toată discuția)
Asigurare medicala in cazuri de concubinaj vemy vemy Buna ziua! Am o verisoara care este in concubinaj, el lucreaza cu acte legale si este asigurat dar ea nu lucreaza, Ea are o problema de sanatate si are nevoie ... (vezi toată discuția)
Trăiesc în concubinaj cu o persoană care nu lucrează și ... Andrei_1989 Andrei_1989 Trăiesc în concubinaj cu o persoană care nu lucrează și aș vrea să-și plătească taxele și impozitele la stat, ca și cum ar fi angajată. Știu că ... (vezi toată discuția)