Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Doresc sa achizitionez hanorace de la o firmă din ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Doresc sa achizitionez hanorace de la o firmă din China

Buna seara! Doresc sa achizitionez 50 de hanorace de la o firmă din China. Pot sa fac asta pe persoana fizica? Dacă da, se poate ca taxele vamale sa depaseasca 24%? (19% TVA si 5% taxele vamale)
george-neagu, moderator