Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Schimbare domiciliu CIF
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Schimbare domiciliu CIF

Buna ziua.
Am domiciliul in provincie, dar lucrez ca av. colaborator la o firma din Bucuresti. In 2021 m-am mutat la alta firma si am depus formularele de schimbare adresa la Bucuresti. Am fost anuntata ca s-a emis CIF nou, dar nu l-am ridicat. Am sesizat acum ca pe Min. Finantelor figurez in continuare cu adresa veche. Incerc acum sa recuperez CIF, dar e la arhiva, iar daca incerc sa il declar pierdut, apare CIF cu adresa veche. A mai patit cineva asa?
Multumesc.
george-neagu, moderator