Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sunt însărcinată și am doua contracte de munca, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sunt însărcinată și am doua contracte de munca, unul de 8 ...

Sunt însărcinată și am doua contracte de munca, unul de 8 h și celalalt de 4 h, la locul de munca full time, se poate sa îmi reduc programul de lucru de 8 h la 6 h, iar cel de 4 h sa rămână la fel, este o problema? Pe baza adeverinței de la medicul specialist sa fie reducerea de program de lucru.
da, se poate sa va reduceti programul de lucru de 8 h la 6 h

Cornel Vasile a scris:

da, se poate sa va reduceti programul de lucru de 8 h la 6 h

Și nu este nici un fel de problema ca la celalalt job rămân la 4 ore? Adică eu îmi reduc programul de lucru doar la cel de 8 ore pe baza recomandării de la medicul specialist și totuși la celalalt rămân la program normal de 4 ore?
Nu aveti ce problema sa aveti la jobul cu 4 ore/zi ...