Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua.Cum pot obține duplicate certificate de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua.Cum pot obține duplicate certificate de naștere ...

Bună ziua.Cum pot obține duplicate certificate de naștere ale unor persoane cu care sunt în proces de succesiune ,cu care nu pot comunica și instanța mi le cere.Multumesc. Și aceste persoane sunt citate că părăti în proces.
Solicitati instantei sa comunice partilor din proces sa prezinte acele acte sau sa se adreseze Serviciului de Stare Civila de la primăria care are în păstrare registrele în care au fost înregistrate actele, cât şi la primăria locului de domiciliu.