Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună! Am avut permis de conducere românesc, după ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună! Am avut permis de conducere românesc, după care l-am ...

Bună! Am avut permis de conducere românesc, după care l-am preschimbat în Republica Cipru,la recomandarea unui polițist de acolo prin 2008,de atunci dețin permisul cipriot pe care scrie schimbat în urma predării celui românesc, întrebarea mea este următoarea, dacă îmi pot preschimba permisul să l solicit pe cel românesc pentru că am citit că cei cu permis cipriot nu îl pot schimba aici,iar eu inițial am pornit de la un permis românesc. Întrebarea este îmi pot lua permisul românesc înapoi??
Mulțumesc anticipat pentru răspuns!
Autoritatea care va poate lamuri exact este DRPCIV :
[ link extern ]