Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Vanzare teren
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Vanzare teren

Am o intrebare in legatura cu vanzarea unui teren. Societatea la care lucrez a cumparat un teren in anul 2005 de la o persoana fizica (fara TVA), acum vrea sa o vanda si nu stiu cum sa facturez. (cu TVA sau fara TVA, si la ce valoare pot s-o vand, intentia societatii ar fi sa o vanda cat mai ieftin posibil).Valorea in contabilitate este de 51500 RON.
Dragul meu alcibiade. Caut doar ca cei ce imi citesc postarile sa-si prelucreze singuri informatia si sa inteleaga ideea ei datorita particularitatilor ce uneori in discutii pot fi emise de cei ce pun problema.

Imi pare rau ca nu-i pot face pe toti sa fie si intelepti...