Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Bună seara! Se poate revoca o dispoziție emisă ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Bună seara! Se poate revoca o dispoziție emisă fără respectarea ...

Bună seara! Se poate revoca o dispoziție emisă fără respectarea prevederilor legale în anul 2019 care a produs prejudiciu la bugetul local?
Ce prevede acea dispozitie?
Promovarea pe un grad superior a unui consilier fară examen și atribuirea unei coeficient de salarizare necuvenit.
pai77, utilizator
Nu. Orice act administrativ care a produs efecte juridice poate fi anulat doar de către instanța de judecată.