Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce acte trebuie sa prezinte chiriasii pentru a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce acte trebuie sa prezinte chiriasii pentru a închiria? Chiriasul ...

Ce acte trebuie sa prezinte chiriasii pentru a închiria?
Chiriasii toti ce vor locuii in casa nu ar trebui sa aducă o adeverință precum ca sunt angajati care sa conțină și salariul, pentru ca asa se poate vedea dacă pot sa își achite chiria , utilitățile și sa le și ramina bani de trait. În tarile europene asa se face.
uncetatean, utilizator
si daca de a doua zi nu va mai lucra acolo, cu ce va incalzeste adeverinta ?
O altă sugestie:apelati la o agenție imobiliară care să vă aducă un chiriaș serios care să se încadreze in criteriile dumneavoastră.Se ocupă ei de triajul celor care caută o locuință de închiriat și sigur se pricep mai bine decât dumneavoastră pentru că asta e meseria lor.
E similar cu un interviu de angajare la o agenție de recrutare pentru un job.
mitabiciclista, utilizator