Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Buna ziua.V-as ruga sa imi spuneti daca coeficientii ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Buna ziua.V-as ruga sa imi spuneti daca coeficientii pentru salarii ...

Buna ziua.V-as ruga sa imi spuneti daca coeficientii pentru salarii ( pentru salariati )in administratia publica odata stabiliti in 2017 se pot modifica prin hotararea consiliului local.Va multumesc
Nu se pot modifica , daca sunt stabiliti prin lege .
nu cei stabiliti prin lege , ci acei coeficienti stabiliti prin hotarare de consiliul local pentru personal
Se pot modifica oricând, singura condiție fiind să nu depășească coeficientul viceprimarului.