avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 625 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Buna ziua.V-as ruga sa imi spuneti daca coeficientii ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Buna ziua.V-as ruga sa imi spuneti daca coeficientii pentru salarii ...

Buna ziua.V-as ruga sa imi spuneti daca coeficientii pentru salarii ( pentru salariati )in administratia publica odata stabiliti in 2017 se pot modifica prin hotararea consiliului local.Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Kyandra , moderator 12:01, 16 Mai 2023
Nu se pot modifica , daca sunt stabiliti prin lege .
nu cei stabiliti prin lege , ci acei coeficienti stabiliti prin hotarare de consiliul local pentru personal
Se pot modifica oricând, singura condiție fiind să nu depășească coeficientul viceprimarului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Noua lege a salarizarii 153/2017 kta87 kta87 -conform legii 215/2001 consiliul local nu are atributii de stabilire a salariilor personalului din primarii -Cum aplicam corect legea SALARIZARII\"UNITARE\", ... (vezi toată discuția)
Buna ziua , ce salariu ar trebui să aibă o persoana cu studii ... Marian0055 Marian0055 Buna ziua , ce salariu ar trebui să aibă o persoana cu studii superioare de lunga durata, licența și master în administrație publică intr o primărie de ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, sunt funcționar public într-o primărie iar domnul ... florin.ilies florin.ilies Bună ziua,sunt funcționar public într-o primărie iar domnul secretar ne-a comunicat faptul că nouă functionarilor publici nu ne vor creste cu 1/4 din ... (vezi toată discuția)