Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna astazi am primit trusoul pentru nou nascut in ce ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna astazi am primit trusoul pentru nou nascut in ce data intra ...

Buna astazi am primit trusoul pentru nou nascut in ce data intra banii pe el ?
A început deja distribuirea banilor, dacă nu i-ați primit deja o să-i aveți în zilele următoare.

Aveți detalii aici:
www.avocatnet.ro/articol_634...
Potrivit Ministerului Investițiilor și Proiectelor Europene (MIPE), plățile aferente trusourilor a 10.000 de nou-născuți au fost făcute luni, banii urmând să ajungă pe cardurile mamelor în următoarele zile. Din cei 2.000 de lei se pot cumpăra scutece, îmbrăcăminte pentru nou-născut, articole sanitare etc.