Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Buna ziua! Am imprumutat pe cineva cu bani in vara ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Buna ziua! Am imprumutat pe cineva cu bani in vara anului trecut ...

Buna ziua am imprumutat pe cineva cu bani in vara anului trecut in iunie si in septembrie si octombrie mai exact 650 de euro in total si i-am dat mesaj in ianuare si mi-a zis ca imi va da banii in rate lunile ce vin. Am asteptat o luna doua si i-am dat mesaj si acum a intervenit altceva. Eu nu am semnat un acord dar am toate tranzactiile cu banii trimisi pe paypal. Ce pot face sa imi recuperez banii?
Doar sa o dati in judecata.
Teoretic pentru recuperare imprumut ar trebui sa formulati plangere in instanta
In tranzactii este precizat natura sumei, pentru ca destinatarul sumei poate invoca ca suma avansata de dv reprezinta plati partiale ale datoriei dv