avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara! Eu intr-o luna de zile am libere 2 zile pe ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara! Eu intr-o luna de zile am libere 2 zile pe saptamana ...

Buna seara! Eu intr-o luna de zile am libere 2 zile pe saptamana .Daca este o sarbatoare legala in acea luna si o lucrez ies ore pe minus .Trebuiesc recuperate.Care este cauza ?! Ms .
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 05:50, 30 Mai 2023
Nu are cum sa iasa ore in minus ... care este durata timpului de munca mentionata in c.i.m. si cate zile pe sapt lucrati ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legalitate program 12/24 - 12/48 Elena_Denisa Elena_Denisa Buna ziua, am nevoie de ajutor... in exprimare #-o Cum explic cuiva de ce nu e legal 12/24... si atat si ca trebuie sa fie 12/24, 12/48, va rog? (vezi toată discuția)
Nu inteleg programul!! dyacos_13 dyacos_13 Buna seara lucrez intr-o unitate sanitara privata.E normal programul: - saptamana1 -de luni pana vineri 7-15,samb si dum 7-19 -saptamana2 -luni-duminica ... (vezi toată discuția)
Program de lucru 12/24 ataela1 ataela1 Buna ziua,am un salon de infrumusetare in care isi desfasoara activitatea si 2 coafeze intre orele 9-21. Doresc sa le fac un program de lucru in asa fel incat ... (vezi toată discuția)