avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 674 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Nu am primit factura de la distribuitor pentru pfa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Nu am primit factura de la distribuitor pentru pfa

Buna ziua! Daca am un PFA si doresc sa fac comert cu haine aduse din China, ce pot face in conditia in care nu primesc factura de la distribuitor? Toate tranzactiile sunt facute cu cardul.
Ultima modificare: Marți, 30 Mai 2023
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Infiintare microintreprindere lori_ultras lori_ultras Buna ziua , vreau sa imi infiintez un PFA sau o MICROINTREPRINDERE pentru a vinde haine online ...prima nelamurire este ca nu stiu ce sa aleg dintre acestea 2 ... (vezi toată discuția)
Ma puteti ajuta cu niste sfaturi pentru importul din china? claye claye Ma puteti ajuta cu niste sfaturi pentru importul din China? Buna ziua! Am 18 ani,inca elev si as dori sa fac comert din China cu diferite bunuri care vor ... (vezi toată discuția)
Taxe vamale in comert Ionutzzzz Ionutzzzz Imi poate cineva spune,va rog,care sunt taxele pe care o sa le platesc daca fac comert cu haine/electronice aduse din china pe vapor? (vezi toată discuția)