avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 546 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna seara, am si eu o intrebare sunt un băiat care ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna seara, am si eu o intrebare sunt un băiat care nu sunt ...

Buna seara, am si eu o intrebare sunt un băiat care nu sunt prea cult, a-si dori sa stiu si eu.. daca am avut control judiciar timp de 60 de zile si acesta a expirat in urma cu 45 de zile am dreptul de a părăsi tara?
Buna ziua!

Daca nu mai aveti nicio masura preventiva care sa va interzica iesirea din tara, puteti pleca, insa va trebuie sa anuntati organele de cercetare penala sau instanta de judecata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cercetat penal vipfigo vipfigo o persoana cercetata penal poate parasi tara? conteaza ca sunt 5 zile sau 5 luni? (vezi toată discuția)
Are dreptul sa paraseasca tara? Mica-Maria Mica-Maria Dosar penal : fals in inscrisuri private. Pentru obtinerea unui imprumut la CAR a falsificat semnaturile girantilor. Cei trei giranti au depus plangere penala ... (vezi toată discuția)
Prelungire control judiciar dana1012 dana1012 Va rog sa ma ajutati intr-o problema. Sotul meu este cercetat penal pentru infractiuni informatice. A fost arestat preventiv 2 luni si 3 saptamani. Cu o ... (vezi toată discuția)