Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, Sunt mama unei fete de 7 ani. Care este ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, Sunt mama unei fete de 7 ani. Care este procedura ...

Buna ziua,
Sunt mama unei fete de 7 ani.
Care este procedura de obtinere a cetateniei romane pentru fiica mea, nascuta in USA. Am cetatenie americana si romana, tatal ei are si el cetatenie romana, dar suntem despartiti si fetita locuieste cu mine. Casatoria noastra s-a facut in USA. Multumesc pentru informare. Giorgi
Bună ziua,

Trebuie înscris certificatul de naștere în registrele de stare civilă române. Asta se face prin consulat, aveți detaliile aici:
[ link extern ]