Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua.Imi cer scuze de deranj. O vecina a unei ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua.Imi cer scuze de deranj. O vecina a unei cunostinte ...

Buna ziua.Imi cer scuze de deranj.O vecina a unei cunostiinte a dat numarul de mobil al cunosttintei mele , unei terte persoane fara a avea acordul prealabil al acesteia(al cunostiintei mele).Este legal acest lucru?Va multumesc cu anticipatie pentru raspuns.
Nu e ilegal, nu e cuviincios, dar nu va suporta vreo consecinta.
Nu este vorba despre o fapta care sa fie sancționată de legea penala sau contravențională ci eventual de legea bunului simt(atât cât mai exista în ziuade azi)