Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Buna seara, As avea nevoie de o indrumare. Daca o ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Buna seara, As avea nevoie de o indrumare. Daca o persoana a ...

Buna seara,
As avea nevoie de o indrumare.
Daca o persoana a terminat liceul, fara bac, acum 10 ani, fara sa elibereze diploma de 10 clase, care sunt procedurile pentru a o elibera acum?
Care sunt actele de care are nevoie?
Care este durata acestei proceduri si cat de accesibila este?
In cazul in care, persoana in cauza este in afara, se poate elibera cu o impurtenicire notariala sau eventual de parintii acesteia?
Mulțumesc frumos!
Se va adresa institutiei de invatamant, fie personale , fie prin imputernicit , pentru a i se elibera dovada absolvirii celor 10 clase.