Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua. Sant victima unei fraude pe internet. Ce ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua. Sant victima unei fraude pe internet. Ce pot face? ...

Buna ziua.
Sant victima unei fraude pe internet.
Ce pot face?
Este vorba despre un curs pentru care trebuia să plătesc 1500 euro.
Am trimis in cont 2500 lei,apoi am trimis un mesaj doamnei care facea cursul că nu mai doresc sa îl fac și să îmi returneze banii.
Am primit mesaj după 4 ore că nu îmi poate restitui banii conform politicii .
Ce pot face sa primesc banii înapoi.
Nu vad unde e frauda. E o chestiune civila, va veti judeca.
Vedeti care erau termenii cu care ati fost de acord.
Daca ne vom judeca ,ea îmi va plăti cheltuieli de judecată?sau pot sa nu câștig procesul?

gi-jane2 a scris:

Nu vad unde e frauda. E o chestiune civila, va veti judeca.
Vedeti care erau termenii cu care ati fost de acord.

Exista varianta si sa nu castigati, desigur.
Mergeti la un avocat sa vada ce ati semnat.
Aveți contract semnat?