avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 768 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua. Sant victima unei fraude pe internet. Ce ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua. Sant victima unei fraude pe internet. Ce pot face? ...

Buna ziua.
Sant victima unei fraude pe internet.
Ce pot face?
Este vorba despre un curs pentru care trebuia să plătesc 1500 euro.
Am trimis in cont 2500 lei,apoi am trimis un mesaj doamnei care facea cursul că nu mai doresc sa îl fac și să îmi returneze banii.
Am primit mesaj după 4 ore că nu îmi poate restitui banii conform politicii .
Ce pot face sa primesc banii înapoi.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu vad unde e frauda. E o chestiune civila, va veti judeca.
Vedeti care erau termenii cu care ati fost de acord.
Daca ne vom judeca ,ea îmi va plăti cheltuieli de judecată?sau pot sa nu câștig procesul?

gi-jane2 a scris:

Nu vad unde e frauda. E o chestiune civila, va veti judeca.
Vedeti care erau termenii cu care ati fost de acord.

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Exista varianta si sa nu castigati, desigur.
Mergeti la un avocat sa vada ce ati semnat.
Aveți contract semnat?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Diferenta de curs valutar la chargeback casual casual Buna ziua, am avut o problema cu o tranzactie in EUR si as vrea sa stiu daca se mai poate face ceva. In urma cu o saptamana am facut o plata in euro la un ... (vezi toată discuția)
Frauda pe internet AdySlider AdySlider Buna! Apelez la dumneavoastra deoarece sunt victima unei fraude pe internet. Am comandat cateva produse de pe un site care se prezinta ca si firma cu ... (vezi toată discuția)
Recuperare creanta in baza unui imprumut prin act de mana neautentificat robert_p_1979 robert_p_1979 Am dat cu imprumut 1500 EURO, dar am facut decat un contract de imprumut fara martori, dar semnat, datat , completat unele rubrici chiar de debitor… ... (vezi toată discuția)