Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... BUNA SEARA AM O INTREBARE DACA AM CONTRACT DE ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

BUNA SEARA AM O INTREBARE DACA AM CONTRACT DE INCHIRIERE IN MUN. ...

BUNA SEARA AM O INTREBARE DACA AM CONTRACT DE INCHIRIERE IN MUN. BUCURESTI CUM POT SCHIMBA ACTUL DE IDENTITATE DEOARECE IN PREZENT ESTE PROVIZORIU
Cu acordul proprietarului spatiului cu destinatia de locuinta puteti obtine document de identitate cu viza de flotant
Dar buletin cu valabilitate de 10 ani se poate face ?

TAVI FLOTINEL a scris:

BUNA SEARA AM O INTREBARE DACA AM CONTRACT DE INCHIRIERE IN MUN. BUCURESTI CUM POT SCHIMBA ACTUL DE IDENTITATE DEOARECE IN PREZENT ESTE PROVIZORIU

Cartea de identitate/viza de reședință o puteți obține dacă :

1. vine proprietarul cu dvs. si isi da acordul ,
2. aveți contract de închiriere înregistrat la ANAF- nu mai aveți nevoie de proprietar
3. aveți contract de comodat încheiat la notar sau atestat de avocat - nu mai aveți nevoie de proprietar

Fara nici una dintre acestea nu veti obtine decat o carte de identitate provizorie cu motivul lipsa locuință .