avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 640 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... BUNA SEARA AM O INTREBARE DACA AM CONTRACT DE ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

BUNA SEARA AM O INTREBARE DACA AM CONTRACT DE INCHIRIERE IN MUN. ...

BUNA SEARA AM O INTREBARE DACA AM CONTRACT DE INCHIRIERE IN MUN. BUCURESTI CUM POT SCHIMBA ACTUL DE IDENTITATE DEOARECE IN PREZENT ESTE PROVIZORIU
Cel mai recent răspuns: georgiana.td , utilizator 11:57, 12 Iunie 2023
Cu acordul proprietarului spatiului cu destinatia de locuinta puteti obtine document de identitate cu viza de flotant
Dar buletin cu valabilitate de 10 ani se poate face ?


TAVI FLOTINEL a scris:

BUNA SEARA AM O INTREBARE DACA AM CONTRACT DE INCHIRIERE IN MUN. BUCURESTI CUM POT SCHIMBA ACTUL DE IDENTITATE DEOARECE IN PREZENT ESTE PROVIZORIU

Cartea de identitate/viza de reședință o puteți obține dacă :

1. vine proprietarul cu dvs. si isi da acordul ,
2. aveți contract de închiriere înregistrat la ANAF- nu mai aveți nevoie de proprietar
3. aveți contract de comodat încheiat la notar sau atestat de avocat - nu mai aveți nevoie de proprietar

Fara nici una dintre acestea nu veti obtine decat o carte de identitate provizorie cu motivul lipsa locuință .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Situatie complicata de luare in spatiu Fedayna Fedayna Situatie de luare in spatiu Buna ziua, Am o proprietate in care am lasat pe cineva sa locuiasca ca sa aiba grija de casa, fara chirie. Persoana ... (vezi toată discuția)
Ajutor - buletin sau buletin provizoriu vip2you17 vip2you17 buna ziua am nevoie ajutor, este vorba ca propietara e plecata in spania si nu poate fii prezenta sa imi fac noul buletin, mi-a expirat buletinul pe data 24 ... (vezi toată discuția)
Viza de flotant sztarnaoana sztarnaoana buna ziua daca sotul meu are contract de inchiriere pot sa-mi fac eu ca si sotie viza de flotant cu contractul lui de inchiriere? (vezi toată discuția)