avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 691 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Creștere al doilea copil în timpul indemnizației ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Creștere al doilea copil în timpul indemnizației copil dizabilități 3-7 ani

Bună! Am nevoie de o lămurire.
Momentan mă aflu în indemnizație copil cu dizabilități de la 3 la 7 ani.
Am rămas însărcinată și ar trebui să nasc când fetița are 4 ani și o lună.
Mă interesează cât va fi indemnizația de creștere copil având în vedere ca nu am mai intrat deloc în câmpul muncii și nu am avut venituri impozabile de la nașterea primului copil.
Mulțumesc!
Ultima modificare: Joi, 20 Iunie 2024
Alexandra45779, utilizator

Alte discuții în legătură

Concediu crestere copil pentru al doilea copil dutcaandrea dutcaandrea Buna ziua as dori daca se poate raspuns la o intrebare din data de 23 mai 2015 sant in concediu de maternitate pe perioada de 2 ani cu toate formele legale ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie copil MariaGutuu MariaGutuu In ultimul an de facultate am ramas insarcinata si nu m-am incadrat in campul muncii , respectiv nici venituri la stat.Asta a fost in 2008, deci acum 4 ani in ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie pentru al doilea copil dianaaldu dianaaldu Buna ziua ! Eu ma aflu acum in concediul de maternitate (primul copil), iar in august 2010 trebuie sa ma intorc la munca pentru ca fetita mea va implini 2 ... (vezi toată discuția)