Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... RE : CAMATA- infractiune sau nu??
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

RE : CAMATA- infractiune sau nu??

Revin prezentandu-mi scuzele asupra unei erori materiale stercurate in text. Este vorba de incriminarea "de lege lata" a acestei activitati. "De lege ferenda" stiu ca in proiectul noului cod penal este incriminata. Interesul meu se referea la prezent
Vedeti ca exista si spalarea de bani ca infractiune.