Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Contestarea unui proces verbal
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Contestarea unui proces verbal

Ce anume trebuie facut pt. a contesta un proces verbal al unei institutii,stiu ca la judecatoria in raza caruia exista sediu social,dar nu stiu ce anume trebuie depus..(motivatie?) si unde anume..(la ce birou).Multumesc:)
Asa cum a scris colegul mai sus, plangerea se depune la institutia de care apartine agentul constatator si nu la vreo judecatorie.
Art. 32 aratat mai sus.