avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 608 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Scara blocului se poate folosi pentru a intra in ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Scara blocului se poate folosi pentru a intra in spațiu comercial?

Buna ziua,

Doresc sa deschid un laborator de cofetărie la parterul unui bloc, cu o intrare separată pentru clienți și intrarea prin scara blocului pentru 2 angajați. Cei de la DSP nu vor sa îmi dea autorizație motivul fiind, ca scara blocului nu o pot folosi deloc, deoarece e spațiu public.
Ma poate ajuta cineva? Este o norma care sa interzică asta? Sau care sa aprobe intrarea prin scara?
Pentru spațiile comerciale la parter se anulează intrarea prin scara?
Mulțumesc
Maria
Ultima modificare: Marți, 17 Iulie 2018
Mariakulcsar, utilizator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 22:50, 17 Iulie 2018
Scara blocului nu este spatiu public este parte comuna imobil de locuit in comun

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Laborator cofetarie parterul blocului danielie danielie Buna seara As avea niste nelamuriri daca m-ati putea ajuta 1. In blocul in care locuiesc la parter este un laborator de productie cofetarie/patiserie ... (vezi toată discuția)
Spatiile comerciale intra in asociatia de proprietari? FeliciaVincze FeliciaVincze Buna ziua, Daca un imobil are la parter spatii comerciale, care au intrare separata de casa scarii/scarile de bloc pentru apartamente, nu are nimic la comun ... (vezi toată discuția)
Înființare cofetărie Bartha Magdalena Bartha Magdalena Bună ziua! M-am hotărât să deschid o cofetărie la țară ( un PFA) - eu aș prepara dulciurile și tot eu le-aș comercializa. Ce condiții trebuie să ... (vezi toată discuția)