avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 435 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... OUG 114/2018 prevederile salariale
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

OUG 114/2018 prevederile salariale

Daca un SRL care are domeniul principal de activitate CAEN 7022-Activitati de consultanta pentru afaceri si management iar ca activitate secundara 7112 - Activitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea, solicita autoritatii contractante majorarea unu contract de prestari servicii in vigoare, incheiat in anul 2017, datorita modificarilor aduse de OUG 114/2018 , se justifica incheierea unui act aditional in baza HG nr. 395/2016 art.164 ?
Ultima modificare: Marți, 26 Martie 2019
foca2019, utilizator

Alte discuții în legătură

În ce caen mã pot încadra ? poate cineva sã mã lumineze ? Comix Comix Bună ziua, Doresc să înfiinţez o firmă de prestări servicii(IMM), nu reuşesc să îmi dau semana în ce CAEN mă încadraz. Descrierea ... (vezi toată discuția)
Microintrprindere sau 16% impozit claudiustan claudiustan Am infiintat o societate in 2011 cu principalul cod caen 7112-activitati de inginerie si consultanta tehnica legata de aceasta In anul 2012 am inceput ... (vezi toată discuția)
Cod caen activitati consultanta catalinapotarniche catalinapotarniche Buna ziua. Incerc sa aflu raspuns la doua intrebari. 1. Ce cod caen pot folosi pentru consultanta in vederea obtinerii brevetului/licentei in turism, ... (vezi toată discuția)