avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cum ma pot inregistra la registrul comertului pentru ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cum ma pot inregistra la registrul comertului pentru videochat?

Buna, am 20 de ani si fac videochat, ideea este ca nu lucrez printr-o firma anume, lucrez pe cont propriu folosind diverse platforme(clientii ma platesc personal prin PayPal). Lunar scot cam 3000 de lei. Cum ma pot inregistra la registrul de comertului ptr a plati impozit?Sau unde trebuie sa merg? Sub ce categorie sunt serviciile de tip videochat si cat impozit voi plati?
Va fi vreo problema ca eu deja fac videochat dinainte de a ma inregistra?
Sunt foarte confuza, ajutor!
Ultima modificare: Luni, 8 Martie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 10:04, 9 Martie 2021
Incercati sa apelati la avocat si va găsi soluții juridice.
O sa discutati confidential cu avocatul toate detaliile.


CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Incercati sa apelati la avocat si va găsi soluții juridice.
O sa discutati confidential cu avocatul toate detaliile.



Cum se procedeaza? Voi plati avocatul dinainte?
Normal ca plătiți avocatul dinainte.
Asa se procedează în avocatura.
Impozitul va trebui achitat și dinainte de a avea firma ca să fie legal.
Ultima modificare: Marți, 9 Martie 2021
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

Alte discuții în legătură

Magazin online cu vanzare ue si non ue mihaelabordei mihaelabordei Buna ziua, Avem o firma nou infiintata ce va vinde produse in mediul on line.Firma este neplatitoare de TVA si este inregistrata in registrul operatorilor ... (vezi toată discuția)
Venituri din freelancing MihaiPFA MihaiPFA Buna ziua Am nevoie de un sfat din partea d-voastra. Eu prestez servicii pe anumite site de freelanceri pentru diferiti clienti din strainatate. ... (vezi toată discuția)
Urgent!! vanzari pe internet - cum imi platesc taxele? BogdanSM BogdanSM Dupa mai bine de jumatate de an am dus la bun sfarsit realizarea unui Manual Digital Educativ (ebook). [b]Problema:[/b] Detin un site web si doresc ca prin ... (vezi toată discuția)