avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contractul unui model de videochat?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contractul unui model de videochat?

Bună seara! ce clauze importante ar trebui puse în contractul unui model de videochat? mulțumesc
Ultima modificare: Miercuri, 11 August 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Geopavel30 , utilizator 09:43, 14 August 2021
Contactati un avocat pentru o consultanta deoarece clauzele de interes difera in functie de partea solicitantă: Manager/impresar sau model.
Astfel de contracte pot fi redactate in 3 pg cat si in 20 de pg in functie de interesele persoanei care il solicita.
Ultima modificare: Marți, 10 August 2021
Avocat Neagu Elena, Avocat
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Asa cum dumneavoastra ati vrea sa rezolvați problema fără să consultați un avocat adica fără cheltuială tot asa unii ar dori să vadă prestațiile ,,modelelor," live si daca se poate tot fără cheltuială.Din pacate în viata nu e posibil sa obtinem tot ce ne dorim...
Ultima modificare: Vineri, 13 August 2021
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Nu am spus absolut nicăieri ca vreau sa primesc contractul deja făcut și gratis, din contra, chiar as avea nevoie de un avocat care sa îl redacteze contracost :) eu aici ceream doar ceva vag ca sa îmi dau seama cam despre ce e vorba și sa știu ce sa cer celui care îl redactează.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Asa cum dumneavoastra ati vrea sa rezolvați problema fără să consultați un avocat adica fără cheltuială tot asa unii ar dori să vadă prestațiile ,,modelelor," live si daca se poate tot fără cheltuială.Din pacate în viata nu e posibil sa obtinem tot ce ne dorim...

Alte discuții în legătură

Tip de contract program artistic - model cornis cornis buna ziua !as dori sa stiu intre o institutie publica gen Primarie si un Ansamblu folcloric privat ce fel de tip de contract se incheie pentru sustinerea unui ... (vezi toată discuția)
Contestație executare silită Micheleplacido Micheleplacido Va rog să mă ajutați cu un model de Contestație la o executare silita privind un împrumut CAR.Va mulțumesc. (vezi toată discuția)
Model contract impresariat artistic vikymiti vikymiti va rog , are cineva un model de contract management sau impresariat artistic?multumesc (vezi toată discuția)