Forum Discuţii juridice Executare silită Înscriere datorie în cartea funciara în urma unei ...
Discuție deschisă în Executare silită

Înscriere datorie în cartea funciara în urma unei hotărâri judecătorești

Bună găsit!
Într un dosar de executare silita, valoarea fiind sub 10 000 lei, judecătorul a anulat executarea imobiliara fără cale de atac.
Executorul vine și înscrie datoria în cartea funciara.
Este corect? Cum se poate șterge aceasta din cartea funciara?
Mulțumesc!
Buna ziua

Simplu.
Achitati datoria si apoi radiati inscrierea din CF.
Mulțumesc!
Care este procedura pt radiere?
Legal la asa suma nu trebuie sa procedeze la înscrierea în Cf?

Lăzăruţiu Lucian a scris:

Buna ziua

Simplu.
Achitati datoria si apoi radiati inscrierea din CF.