Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Daca copilul nou nascut este pe numele meu,pot da ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Daca copilul nou nascut este pe numele meu,pot da ibanul mamei ...

Daca copilul nou nascut este pe numele meu,pot da ibanul mamei pentru a primii alocatia ?
Păi de ce să-l dați dvs ca tată. Poate să-l dea direct mama copilului, dacă este contul ei bancar personal.
Dapix, utilizator
mama dvs sau mama copilului?
Mama copilului.

Cornel Vasile a scris:

mama dvs sau mama copilului?

Puteti sa il dati, dar mama de ce nu il poate da ?