Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Prin neadministrarea tratamentului antibiotic indicat ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Prin neadministrarea tratamentului antibiotic indicat in antibiograma ...

Prin neadministrarea tratamentului antibiotic indicat in antibiograma poate fi tras la raspundere medicul?
Depinde, detaliile fac diferenta.
A prescris altceva sau nu a da nimic sau care au fost consecințele?
A dat antibioticul care in antibiograma era rezistent bacteriei Ulterior pacientul a decedat datorita unei septicemii
Da, puteti face plangere și la colegiul medicilor pt malpraxis .