Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Va salut vin si eu cu o intrebare am fost sa cumpar o ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Va salut vin si eu cu o intrebare am fost sa cumpar o masina ...

Va salut vin si eu cu o intrebare am fost sa cumpar o masina masina a fost adusa din germania pe platforma . iar eu iam pus numere false sa o pod aduce pana acasa am am fost oprit de politie mi-a fost loat permisul de conducere si mi-a dat fara drept de circulatie nu si nu stiu pe ce perioada mi la loat detin permis de conducere nu am fost beau sau drogat la ce perioada sa ma astept cu permisul sunt la prima abatere multumesc
Buna ziua

Cod penal
Art. 334. Punerea in circulatie sau conducerea unui vehicul neinmatriculat

(2) Punerea in circulatie sau conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul sau a unui tramvai cu numar fals de inmatriculare sau inregistrare se pedepseste cu inchisoare de la unu la 5 ani sau cu amenda.

V-ati ales cu dosar penal...