avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 328 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Am imprumutat pe cineva cu bani iar acum nu imi mai ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Am imprumutat pe cineva cu bani iar acum nu imi mai raspunde ...

Am imprumutat pe cineva cu bani iar acum nu imi mai raspunde la telefon. Exista vreo cale legala ca sa-mi recuperez banii?
Cel mai recent răspuns: JustMeCatalin84 , utilizator 08:57, 16 Mai 2024
Aveti vreo dovada a împrumutului? Despre ce suma este vorba?
L-ați împrumutat cu cel puțin 2 martori, și măcar cu o foaie scrisă cu semnăturile martorilor`?
Ultima modificare: Miercuri, 15 Mai 2024
Dapix, utilizator
Am facut transfer bancar
Și ce-ați precizat la rubrica destinația banilor`? Împrumut`?
am o situatie asemanatoare bani imprumut cu contract scris de el cu 2 martori de ai meifacut in luna pandemiei si am specificat ca notariatele erau inchise! l am facut dupz un model notarial scris de debitor

Alte discuții în legătură

Recuperare bani imprumutati fmaria fmaria Cum pot recupera niste bani imprumutati prin transfer bancar? Transferul bancar a fost facut cu titlu de imprumut dar....,nu se specifica nici o data de ... (vezi toată discuția)
Imprumut decapotabila decapotabila Buna ziua! Am imprumutat unei persoane 1000 de euro. Persoana respectiva nu mi-a inapoiat banii. In momentul in care i-am imprumutat am facut o copie xerox ... (vezi toată discuția)
Bani imrumutati ContSters88452 ContSters88452 buna ziua.va deranjez din nou,de catre cine e indicat sa fie scris un act de mana pt un imrumut banesc.de mine sau de cel caruia ii dau banii?si trebuie ... (vezi toată discuția)