Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Am imprumutat pe cineva cu bani iar acum nu imi mai ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Am imprumutat pe cineva cu bani iar acum nu imi mai raspunde ...

Am imprumutat pe cineva cu bani iar acum nu imi mai raspunde la telefon. Exista vreo cale legala ca sa-mi recuperez banii?
Aveti vreo dovada a împrumutului? Despre ce suma este vorba?
L-ați împrumutat cu cel puțin 2 martori, și măcar cu o foaie scrisă cu semnăturile martorilor`?
Dapix, utilizator
Am facut transfer bancar
Și ce-ați precizat la rubrica destinația banilor`? Împrumut`?
am o situatie asemanatoare bani imprumut cu contract scris de el cu 2 martori de ai meifacut in luna pandemiei si am specificat ca notariatele erau inchise! l am facut dupz un model notarial scris de debitor