Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Doresc sa trec o masina care acum este pe ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Doresc sa trec o masina care acum este pe numele mamei, ...

Buna ziua!
Doresc sa trec o masina care acum este pe numele mamei, pe numele meu.
Am inteles ca acest lucru se poate face doar prin contract de vanzare-cumparare. Suma care ar trebui trecuta in contract poate fi zero?
Mai este si o alta metoda inafara de contract vanzare-cumparare prin care eu as putea deveni proprietarul masinii?

Multumesc!
Anca B.
Nu, nu poate fi 0. Prețul trebuie sa fie unul serios.
Mama va pretinde plata prețului?

raluk0207 a scris:

Nu, nu poate fi 0. Prețul trebuie sa fie unul serios.
Mama va pretinde plata prețului?

Nu, nu va pretinde plata pretului.

Multumesc

Anca Maria B. a scris:

raluk0207 a scris:

Nu, nu poate fi 0. Prețul trebuie sa fie unul serios.
Mama va pretinde plata prețului?

Nu, nu va pretinde plata pretului. Trebuie facuta dovada platii?

Multumesc