avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 291 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua,mi-a fost retinut permisul de conducere pe ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua,mi-a fost retinut permisul de conducere pe 01.05.2024,mi-au ...

Buna ziua,mi-a fost retinut permisul de conducere pe 01.05.2024,mi-au dat dovada de 15 zile,iar dupa data de 17.05.2024 nu mai pot conduce 60 de zile.Azi 16.05.2024 iar m-au prins si mi l-au suspendat pe inca 60 de zile tot incepand cu data de 17.05.2024.Intrebarea este cat voi sta fara permis 60 de zile sau mai stau inca 60 in plus?
Cel mai recent răspuns: ionut2001alexandru , utilizator 15:12, 20 Mai 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Veți avea permisul suspendat 120 de zile.

Multumesc!Chiar daca sunt ambele cu aceeasi data?Adica amandoua incep de azi.
Se poate da examen pentru a reduce perioada?
Perioadele de suspendare vor fi distincte, iar de reducere puteți da, pentru fiecare PV în parte, de reducere, în primele 20 de zile de suspendare.
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Imposibilitate predare permis de conducere suspendat 90 de zile în termen de 5 zile: nu sunt în țară și nu revin în viitorul apropiat. ce este recomandat să fac, cum să procedez? xenter22 xenter22 Buna ziua, Au primit parintii un pv prin care mi se suspenda permisul pentru 90 zile (pt viteza) si se mentioneaza pe instiintare ca trebuie sa predau ... (vezi toată discuția)
Permis retinut (0,21 alcoolemie) RG33 RG33 Buna seara ! Sunt din Bucuresti, si in urma cu cateva zile [i](09 aug.2012)[/i] in urma unui control de rutina, mi s-a retinut permisul de conducere in Oradea, ... (vezi toată discuția)
Suspendarea permisului auto pe o perioada de 120 de zile sau mai mare r0bertC r0bertC Salutare, Care este termenul maxim al suspendarii permisului auto in situatia prezentata mai jos: Pentru depasirea vitezei din localitate cu dublul ei, ... (vezi toată discuția)