Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua,mi-a fost retinut permisul de conducere pe ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua,mi-a fost retinut permisul de conducere pe 01.05.2024,mi-au ...

Buna ziua,mi-a fost retinut permisul de conducere pe 01.05.2024,mi-au dat dovada de 15 zile,iar dupa data de 17.05.2024 nu mai pot conduce 60 de zile.Azi 16.05.2024 iar m-au prins si mi l-au suspendat pe inca 60 de zile tot incepand cu data de 17.05.2024.Intrebarea este cat voi sta fara permis 60 de zile sau mai stau inca 60 in plus?
Veți avea permisul suspendat 120 de zile.

Multumesc!Chiar daca sunt ambele cu aceeasi data?Adica amandoua incep de azi.
Se poate da examen pentru a reduce perioada?
Perioadele de suspendare vor fi distincte, iar de reducere puteți da, pentru fiecare PV în parte, de reducere, în primele 20 de zile de suspendare.
Multumesc!