Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, ce cota îmi revine ca nepot
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, ce cota îmi revine ca nepot

Buna ziua, vreau să stiu ce cota parte dețin eu dintr-un apartament. Bunica și bunicul au deținut un apartament, bunicul a murit acum 10 ani ( nu s-a dezbătut moștenirea), bunicii au doi copii, tatăl meu și mătușa. Tatăl meu a murit acum 4 ani( nu s-a dezbătut moștenirea). Doresc să știu ce cota parte am acum, iar după ce moare bunica, ce cota parte am atunci ( bunica este grav bolnavă)? Vă mulțumesc!
Marian2030, utilizator
Dupa moartea bunicii veti mosteni în cote egale cu matusa,