avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 566 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declarația 212 pe 2021 in loc de 2024
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declarația 212 pe 2021 in loc de 2024

Buna ziua . Ieri am depus declarația 212 in SPV cu scopul de asigurare medicală persoana care nu realizează venituri . Din greșeală am completat și trimis pe anul 2021 in loc de 2024. După aceea am trimis corect pe 2024. Am trimis un email la adresa de contact pentru corectarea greșelii dar as vrea sa știu ce pot face in acest caz sa nu trebuiască sa plătesc pe 2 ani suma de 1980 lei( nu știu in cât timp îmi voi primi un răspuns de la ANAF)
Mulțumesc
Ultima modificare: Vineri, 17 Mai 2024
rocs, utilizator

Alte discuții în legătură

Videochat ca model independent MihaelaElla0 MihaelaElla0 Bună , aș vrea sa mă apuc de videochat ca model independent aș vrea sa imi plătesc taxele prin drept de autor 212 . Dacă îmi încep activitatea la ... (vezi toată discuția)
Plata cass datorat de la depozite bancare am ajuns la concluzia ... laura1016 laura1016 Plata CASS datorat de la depozite bancare Am ajuns la concluzia ca trebuie sa platesc taxa de CASS , minima . Cum se poate face concret ? Unde se plateste ? ... (vezi toată discuția)
Completarea declarației unice pentru anii din urma alexgab2150 alexgab2150 Buna ziua , m-am trezit cu un plic de la Anaf precum ca figurez cu sume incasate cu titlu de ramburs in perioada 2017-2021 si trebuie sa completez declaratia ... (vezi toată discuția)