Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declarația 212 pe 2021 in loc de 2024
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declarația 212 pe 2021 in loc de 2024

Buna ziua . Ieri am depus declarația 212 in SPV cu scopul de asigurare medicală persoana care nu realizează venituri . Din greșeală am completat și trimis pe anul 2021 in loc de 2024. După aceea am trimis corect pe 2024. Am trimis un email la adresa de contact pentru corectarea greșelii dar as vrea sa știu ce pot face in acest caz sa nu trebuiască sa plătesc pe 2 ani suma de 1980 lei( nu știu in cât timp îmi voi primi un răspuns de la ANAF)
Mulțumesc
rocs, utilizator