avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 626 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, La 3 metri de fereastra apartamentului meu, ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, La 3 metri de fereastra apartamentului meu, administratorul ...

Buna ziua,

La 3 metrii de fereastra apartamentului meu, administratorul a pus banci acum multi ani. Dupa pandemie se strang acolo tot felul de persoane, fac galagie si consuma alcool pana la 2-3 noaptea.
Am vorbit cu administratorul despre aceasta problema si a zis ca nu le taie .

Daca problema a persistat, le-am taiat singuri, numai ca vor sa ni le impute in mod abuziv cu unele noi.

Ce putem face?

Multumesc,
Alexandra
Cel mai recent răspuns: w_v_w_v , utilizator 19:47, 18 Mai 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Puteti sa le achitati dv si cine mai face parte din "singuri".
Trebuia sa decida asociatia sa le scoata si atunci era alta treaba.
De ce nu ati chemat politia cand era galagie?
Am chemat politia si seara urmatoare acei tineri au venit in numar tot mai mare cu masini si galagie.
Vi se pare normal?
Asociatia nu a vrut sa le taie, eu ce faceam nu ma mai duc la munca ca stau toata noaptea treaza?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Cand ati chemat s-a rezolvat. Prin urmare trebuia sa faceti la fel si in seara urmatoare. Apelul era gratuit . Nu v-a certat nimeni ca ati chemat. cand vne politia si gaseste mereu aceleasi persoane in mod repetat se trece la sanctiuni mai mari.
Daca asociatia nu a vrut sa le taie este clar ca ei doreau si doresc sa le tina prin urmare le veti achita ca nu aveti alta cale.
De asta la bloc este vointa majoritatii.
Le veti achita si de acum inainte cand apare ceva deranj de liniste chemati politia.
Ultima modificare: Vineri, 17 Mai 2024
Nivea, utilizator
Sa achit ce?
Le pun pe cele vechi, nu?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Sa achitati unele banci noi daca asa vi s-a spus sau daca le pun pe cele vechi reparatia si montajul celor vechi. Ei decid cum fac inlocuirea.
Acei oamenii sunt alesi sa reprezinte vointa majoritatii. Daca. zis ca pune noi insemna ca asa va fi.

Alte discuții în legătură

Locuitul la bloc petrica_90 petrica_90 Ce pot păți in cel mai rău caz ca și locatar la bloc in cazul in care unii vecini au probleme cu faptul că fac \"gălăgie\" ?? Au mai tot chemat poliția ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! cum pot fi sancționați niste locatari gălăgioși? ... Roxana Craciun Roxana Craciun Bună ziua! Cum pot fi sancționați niste locatari gălăgioși? În fiecare noapte, cu preponderenta, tarasc scaunele, lovesc obiecte prin casa, striga, ... (vezi toată discuția)
Vecin meloman start01 start01 Va salut, Am un vecin de pe scara alaturata (avem acelasi administrator cu care el e foarte bun prieten...din pacate), care asculta muzica cu un subwoofer ... (vezi toată discuția)