Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, La 3 metri de fereastra apartamentului meu, ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, La 3 metri de fereastra apartamentului meu, administratorul ...

Buna ziua,

La 3 metrii de fereastra apartamentului meu, administratorul a pus banci acum multi ani. Dupa pandemie se strang acolo tot felul de persoane, fac galagie si consuma alcool pana la 2-3 noaptea.
Am vorbit cu administratorul despre aceasta problema si a zis ca nu le taie .

Daca problema a persistat, le-am taiat singuri, numai ca vor sa ni le impute in mod abuziv cu unele noi.

Ce putem face?

Multumesc,
Alexandra
Puteti sa le achitati dv si cine mai face parte din "singuri".
Trebuia sa decida asociatia sa le scoata si atunci era alta treaba.
De ce nu ati chemat politia cand era galagie?
Am chemat politia si seara urmatoare acei tineri au venit in numar tot mai mare cu masini si galagie.
Vi se pare normal?
Asociatia nu a vrut sa le taie, eu ce faceam nu ma mai duc la munca ca stau toata noaptea treaza?
Cand ati chemat s-a rezolvat. Prin urmare trebuia sa faceti la fel si in seara urmatoare. Apelul era gratuit . Nu v-a certat nimeni ca ati chemat. cand vne politia si gaseste mereu aceleasi persoane in mod repetat se trece la sanctiuni mai mari.
Daca asociatia nu a vrut sa le taie este clar ca ei doreau si doresc sa le tina prin urmare le veti achita ca nu aveti alta cale.
De asta la bloc este vointa majoritatii.
Le veti achita si de acum inainte cand apare ceva deranj de liniste chemati politia.
Nivea, utilizator
Sa achit ce?
Le pun pe cele vechi, nu?
Sa achitati unele banci noi daca asa vi s-a spus sau daca le pun pe cele vechi reparatia si montajul celor vechi. Ei decid cum fac inlocuirea.
Acei oamenii sunt alesi sa reprezinte vointa majoritatii. Daca. zis ca pune noi insemna ca asa va fi.