Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua! Sunt in proces de divort. Locuim impreuna ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua! Sunt in proces de divort. Locuim impreuna cu un minor ...

Buna ziua!
Sunt in proces de divort. Locuim impreuna cu un minor intr-un apartament luat prin credit de mine inainte de casatorie si inca neachitat.Sotul are vreun drept asupra apartamentului?
are drept de creanta pt cat ati platit impreuna in perioada casatoriei, nu are drept de proprietate.