avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 654 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua , eu sunt in Italia împreună cu bebelușul ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua , eu sunt in Italia împreună cu bebelușul meu de ...

Buna ziua , eu sunt in Italia împreună cu bebelușul meu de 5 luni . Luni sau marți vreau sa merg la Ambasada sa i fac foaia de drum băiatului , pot sa fac foaia de drum și fără tata , daca justific că el m a lăsat aici și a plecat în România ?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 20:41, 18 Mai 2024
Nu puteti face foaie de călătorie fara acordul tatalui.
Nu mai deschideti subiecte noi pt fiecare întrebare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calatoria minorilor cu un parinte din italia in romania mocanuandreea mocanuandreea buna ziua copilul are 9 luni este nascut in italia si vreau sa calatoresc in romania fara sotul meu in afara de titlul de calatorie imi mai ttrebuie si procura ... (vezi toată discuția)
Obtinerea cetateniei romane a copilului cu mama cetatean roman Zawadi Zawadi Sunt cetatean roman care locuieste in Danemarca si care inca se afla in posesia unui buletin de identitate romanesc. Am un copil nascut in danemarca, al carui ... (vezi toată discuția)
Cer ajutor urgent daryo daryo am probleme cu ex concubin si am un baietel cu el trecut pe numele lui si suntem in italia ca drept urmare copilul este nascut aici este deci italian eu sunt ... (vezi toată discuția)