Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Pot construi pe teren extravilan?
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Pot construi pe teren extravilan?

Vreau sa cumpar un teren extravilan care are deja construita o casa pe el. Casa este aproape daramatã dar are inca numarul pe ea. Initial terenul a fost intravilan dar a fost scos din intravilan in urmã cu cativa ani de catre primarie. Pot sa refac casa existentã sau sa construiesc alta fara a face PUZ?
in extravilan nu se pot construi case de locuit, deci nimeni n-o sa va faca PUZ, intai si intai, terenul trebuie reintrodus in intravilan, si asta se face de CL.
Este posibil sa primiti autorizatie pentru casa de vacanta, dar depinde de la primaria la primarie.