Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Plata cass conform declarației unice
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Plata cass conform declarației unice

Bună ziua. Anul trecut în octombrie am completat o declarație unica pentru a fi asigurata medical. Menționez ca sunt o persoana fără venit și suma pe care trebuie sa o plătesc este de 1980 lei pana pe data de 25 mai 2024.Am plătit, dar mai am și as dori sa știu dacă nu pot plăti toată suma pana pe data de 25 mai?
george-neagu, moderator
Aveti 1980 lei de plata pana la 27.05.2024 . Daca nu platiti pana atunci toata suma o sa vi se calculeze niste majorari de intarziere de 0.03%/ zi.
Mulțumesc frumos pentru răspuns! Majorările o sa fie pe suma rămasă de plată sau pe întreaga suma de 1980?

Grama Cornel - Consultant fiscal a scris:

Aveti 1980 lei de plata pana la 27.05.2024 . Daca nu platiti pana atunci toata suma o sa vi se calculeze niste majorari de intarziere de 0.03%/ zi.

Am înțeles. Mulțumesc încă o data pentru informație. O zi buna sa aveți!

Ionela_87 a scris:

Mulțumesc frumos pentru răspuns! Majorările o sa fie pe suma rămasă de plată sau pe întreaga suma de 1980?

Grama Cornel - Consultant fiscal a scris:

Aveti 1980 lei de plata pana la 27.05.2024 . Daca nu platiti pana atunci toata suma o sa vi se calculeze niste majorari de intarziere de 0.03%/ zi.