Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Ridicare masina cartier rezidential
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Ridicare masina cartier rezidential

Se pot ridica masinile parcate prost care incurca rau circulatia intr-un cartier rezidential?
Mentionez ca acel loc de parcare (nu este al lui, bineinteles) are blocator, iar el parcheaza intre blocator si exteriorul blocului, incurcand destul de grav circulatia. Eu de exemplu ca sa ies din parcare si sa fac stanga dupa bloc, am de facut vreo 3 manevre. Toata lumea a anuntat pe grupul cartierului sa isi mute masina, dar nu o face. Mersi
daca e un spatiu privat, se pot ridica doar in baza regulamentului de ordine interioara al cartierului. trebuie sa luati legatura cu administratia.