Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Bună ziua ! Vă rog, dacă mă poate ajuta cineva.... ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Bună ziua ! Vă rog, dacă mă poate ajuta cineva.... pe o funcție ...

Bună ziua ! Vă rog, dacă mă poate ajuta cineva.... pe o funcție publică de conducere vacantă, de director executiv, se poate transfera un șef serviciu ?
Transfera nu ... dar poate fi numit temporar.
Mulțumesc mult ! Ambele sunt funcții de conducere, am crezut că se poate !

Cornel Vasile a scris:

Transfera nu ... dar poate fi numit temporar.

Nu opereaza transferul, ci modificarea de functie.