avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 217 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Bună ziua ! Vă rog, dacă mă poate ajuta cineva.... ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Bună ziua ! Vă rog, dacă mă poate ajuta cineva.... pe o funcție ...

Bună ziua ! Vă rog, dacă mă poate ajuta cineva.... pe o funcție publică de conducere vacantă, de director executiv, se poate transfera un șef serviciu ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:07, 20 Mai 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Transfera nu ... dar poate fi numit temporar.
Mulțumesc mult ! Ambele sunt funcții de conducere, am crezut că se poate !

Cornel Vasile a scris:

Transfera nu ... dar poate fi numit temporar.

Nu opereaza transferul, ci modificarea de functie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul salariu de baza functie publica de conducere CHERTZ CHERTZ Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea informatie: As dori sa stiu cum se calculeaza salariul de baza in situatia in care exista dispozitie de primar ... (vezi toată discuția)
Un functionar public trecut pe functie de conducere temporar luminita_l luminita_l un sef serviciu si-a depus demisia ,in locul lui a fost incadrat un alt coleg de serviciu care indeplinea conditiile conform legii 188/1999 si cu acordul ... (vezi toată discuția)
Transfer functionar public de pe o functie de conducere temporara pe o functie de executir definitiva maka67 maka67 Buna ziua, As dori sa stiu daca un functionar public, care este promovat de pe o functie de executie pe o functie de conducere temporara de sef serviciu, se ... (vezi toată discuția)