Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... model sesizare politie furt
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

model sesizare politie furt

Din sediul institutiei au disparut niste calculatoare, si-mi trebuie un model de sesizare catre politie!!!! Sesizarea se trimite catre politia capitalei, sau catre sectia de care apartinem???" Va multumesc !!!
daca s-a intamplat azi, sunati la 112 si vor veni politisitii la dvs. la sediu, se vor preleva urme, etc.

daca s-a intamplat mai demult, gen acum 2, 3 saptamani, mergeti la sediul sectiei de politie de care apartineti si vi se av spune acolo cum trebuie sa formulati plangerea.
s-a produs acum o saptamana
plangerea poate fi depusa si direct la Parchet
sandel25 a scris:

s-a produs acum o saptamana

SI PANA ACUM CE ATI ASTEPTAT? SA SE INTOARCA RESPECTIVELE CALCULATOARE?

DACA ABIA ACUM ATI CONSTATAT FURTUL, SPRE EXEMPLU, DACA NU ATI AVUT ACTIVITATI PANA ACUM LA RESPECTIVUL SEDIU, FACETI SESIZARE PRIN 112.

PUTETI DEPUNE PLANGEREA SI LA PARCHET, DAR VA RECOMAND SA O FACETI LA SECTIA DE POLITIE IN A CAREI RAZA SE AFLA SEDIUL.
este activitate in sediu, numai ca eu am aflat astazi !!! disparitia lor s-ar fii observat de saptamana trecuta cu ocazia inventarierii !!!