Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Talon auto pierdut
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Talon auto pierdut

Buna ziua,
Am pierdut talonul masinii, imi puteti spune, va rog, unde trebuie sa merg pentru un altul? Care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez?
Multumesc foarte mult.
In primul rand trebuie dat anunt in monitorul oficial,dupa care mergeti la politie la servicul de inmatriculari si faceti o cerere pentru duplicat talon,platiti taxele la .C.E.C sau la bancile cu care lucreaza ei,va trbuie copie dupa buletin si cartea masinii in original care ramane la ei pana va elibereaza talonul.Daca nu puteti face dovada cand expira I.T.P-ul pentru a fi trecuta pe noul talon,trebuie facut din nou.
rares85 a scris:

In primul rand trebuie dat anunt in monitorul oficial,dupa care mergeti la politie la servicul de inmatriculari si faceti o cerere pentru duplicat talon,platiti taxele la .C.E.C sau la bancile cu care lucreaza ei,va trbuie copie dupa buletin si cartea masinii in original care ramane la ei pana va elibereaza talonul.Daca nu puteti face dovada cand expira I.T.P-ul pentru a fi trecuta pe noul talon,trebuie facut din nou.

Buna ziua in legatura cu acest caz, si eu mi-ampierdut talonul dar masina se afla pe fundatie, care sunt termeni de asteptare pt publicarea in monitorul oficial?? (sau se poade da si la ziar) va multumesc.