Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... dobandirea cetateniei maghiare prin casatorie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

dobandirea cetateniei maghiare prin casatorie

Prietenul meu o sa-si depuna actele pentru primirea cetateniei maghiare, pentru a putea pleca in Canada la lucru fara sa aiba nevoie de viza. In cazul in care ne casatorim, eu pot merge cu el? Pot beneficia de dobandirea cetateniei maghiare prin casatorie?Sunt romanca.
Consultati un jurist maghiar care cunoaste prevederile legale privind obtinerea cetateniei in Ungaria.