Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Receptie la terminarea lucrarilor
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Receptie la terminarea lucrarilor

Am un debitor- antreprenor general, care a refuzat sa imi semneze receptia la terminarea lucrarilor. Din pacate nu s-a comunicat terminarea lucrarilor. Au trecut doi ani si l-am somat sa convoace receptia finala.
Voi ce ziceti: pot demonstra cu probe terminarea lucrarilor? Ar fi admisibila o actiune pe obligatia de a face pentru receptie finala, avand in vedere ca nu am terminarea lucrarilor?
Eu tind sa cred ca da, ptr. ca proba va fi expertiza care va constata ca s-au efectuat lucrarile, precum si raspunsul Primariei care altfel nu imi pune la dispozitie ce documente (eventual receptie efectuata fara mine) au depus la ei.
Vreau sa stiu parerea voastra / spete.
P.S. : Nu exista corespondenta din partea antreprenorului/investitorului ca ar fi fost probleme in timpul asta/ ceva remedieri.
victoriada, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Eu sunt executant. Am notificat si antreprenorul gen. cu care eu am contract, precum si investitorul, cum ca trebuie sa convoace rec fin. intrucat, dupa calculele mele au trecut doi ani de la termin. lucrarilor. Investitorul lucreaza sigur acolo, ptr. care sediu declarat acolo cu activitate, la Reg. Com. Probabil antreprenorul si investitorul or fi facut actele, dar m-au tinut pe mine deoparte... Poate la Primarie s-a depus receptia.