Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Unde pot fii reclamatii procurorii si judecatori
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Unde pot fii reclamatii procurorii si judecatori

Unde pot fi reclamati procurori si judecatorii? Am avut un dosar penal si au fost sustrase toate plangerile si probatoriu meu atat la parchet cat si la politie In acest dosar am reclamat politistul care a efectuat cercetarii dar sa dat Nup .dupa 2 ani martorii au declarat ca nu au fost la fapta si nu au vazut nimic . in cauza referatul de incepere a urmarii penale fiind unul fals iar eu am obligata sa sustin mai multe procese in unele referatul asta fals era bun iar in altele nu mai era Ce sa fac? sunt la al 3 proces penal deoarece in cauza atat politistul cat si prima procuroare au sustras plangeri si probatorii iar procuroarea asta nu a sanctionat martorii pt marturie mincinoasa si nici politistul pt referat fals ? IN cauza sunt parte vatamata Unde si ce pot sa fac?
Potrivit art. 42 alin. (1) din Regulamentul de organizare şi funcţionare a Consiliului Superior al Magistraturii, Inspecţia Judiciară îndeplineşte atribuţii de analiză, verificare şi control în domeniile specifice de activitate, sub coordonarea şi controlul plenului, oferind expertiză cu privire la îndeplinirea indicatorilor de calitate şi performanţă în sistem.

In acest sens, puteti depune o sesizare la Inspectia Judiciara din cadrul Consiliului Superior al Magistraturii
[ link extern ]